משלוחי אלכוהול, בירה ויין באינטרנט

0

0 ₪
סל הקניות שלי

סל הקניות שלך ריק

קוקטיילים

קצת מידע על קוקטיילים, ומתכונים קלאסיים לצינון האוירה

קוקטייל הוא ערבוב של משקה אלכוהולי כלשהו עם משקה אלכוהולי/קל אחר.

למקור השם "קוקטייל" מספר גרסאות, כשיש שאומרים שבמאה ה - 18, תקופה בה קרבות תרנגולים היו דבר שבשגרה, נהגו לחגוג את נצחונו של התרנגול עם משקה מעורבב וצבעוני, סימן למגוון הנוצות בזנבו של המנצח.

גרסה אחרת טוענת שבטסי פלניגן, שהייתה בעלת פונדק בניו יורק, גנבה את תרנגוליו של שכנה ואת המשקאות בארוחה קישטה עם נוצות התרנגולים, אך הגרסה האמינה ביותר, וכנראה גם האופטימית מכולן, גורסת כי קוקטל (בכתיבה שונה), בתו של מלך מקסיקו היא זו שרקחה משקה מעורבב בכוס מעוטרת יהלומים, לרגל הסכם שביתת הנשק שנחתם בין מקסיקו לבין ארצות הברית במאה ה - 18, ושמה הונצח לעד באותו רגע היסטורי.

קוקטיילים קלאסיים רבים חדרו לתודעה העולמית במהלך המאה הקודמת, כשרובם ככולם יכולים לזקוף את הצלחתם לזכות בחירת בסיס מוצלחת, יחד עם יצירת הרמוניה המתקבלת מערבוב טעמים המשלימים או מאזנים זה את זה בצורה מופלאה.

מוחיטו:

קוקטייל קובני קלאסי עתיק. האגדה מספרת שהראשון שטעם את המוחיטו היה קובני אוהב חיים ובעל דם חם, כשבפעם הראשונה שגמע מהמשקה אמר שטעמו מופלא כמו טעם ה"מוחו" - נוזל האורגזמה הנשית -  ומכאן שמו.

המוחיטו היה אהוב על הסופר המפורסם ארנסט המינגווי, שהיה חובב אלכוהול ידוע, ואפילו ג'יימס בונד שתה אותו לצד המרטיני הידוע שלו בסרט "למות ביום אחר".

המוחיטו הוא בעל מרכיבים פשוטים, וכל סוד טעמו הוא בסדר וצורת ההכנה שלו - הסוכר והנענע נכתשים בעדינות כדי להפיק את השמן מהעלים, כשלאחר מכן נוספים הרום, הלימון והסודה.

קוסמופוליטן:

קוקטייל חדש יחסית אשר נולד בתחילת שנות התשעים, ומצא לו תוך זמן לא רב מקום של כבוד בקרב הקוקטיילים הקלאסיים. מעורבב עם וודקה, מיץ חמוציות וליקר תפוזים, ומוגש בכוס מרטיני צוננת, הפך ה"קוסמו" לקוקטייל נשי קלאסי, יחד עם העובדה שזכה ליחסי ציבור מעולים בזכות סדרת הקאלט "סקס והעיר הגדולה". מאוחר יותר, עשה הקוקטייל עלייה על ידי חוזרים נלהבים מניו יורק.

קיפירינייה:

המשקה הלאומי של ברזיל, שנצרך בכמויות עצומות להקל על החום הכבד, ולכן מתאים מאוד גם לעונה החמה בארץ. הקשאסה, בסיס המשקה, מעורבבת עם פרוסות לימון, מיץ לימון וסוכר, כשהתוצאה הסופית מזכירה לימונדה מרעננת הטומנת בחובה "עוקץ" אלכוהולי עדין.

מנהטן:

קוקטייל קלאסי גברי, שהומצא באנגליה באחת ממסיבות החברה הגבוהה שערכה ליידי צ'רצ'יל - אימו של ווינסטון צ'רצ'יל. באותה מסיבה, רקח הברמן בזריזות את המשקה עבור פוליטיקאי אמריקאי, וקרא שמו על שם מקום היוולדו של מי שזכה לטעום מהקוקטייל לראשונה. מרכיבי הקוקטייל, ערבוב של וורמוט אדום ומעט מרירי אנגוסטורה, מעניקים לבורבון מידת עדינות וטוויסט והופכים אותו למעט קל יותר לשתיה. ניתן להגישו סטרייט אפ (ללא קרח בכוס מרטיני) או בכוס אולד-פאשן עם קרח.

 

 

מאי טאי:

mai-tai - roa ae

בטהיטית - הטוב ביותר - לא מהעולם הזה. זה מה שאמר הראשון לטעום את הקוקטייל אי שם בשנת 1944. מאז הפך הקוקטייל פופולארי בעיקר באזורים טרופיים שטופי שמש, כשמרכיביו הפשוטים אך הטעימים כל כך - רום בהיר וכהה, אמרטו ומיץ ליים - הופכים אותו לשילוב מנצח.

גימלט:

חזק וקלאסי, מעורבב וצלול בכוס מרטיני או מנוער באולד פאשן על קרח. הקוקטייל הקלאסי הנוכחי הוא בעל שני מרכיבים בלבד, ג'ין ומיץ לימון ממותק, שהופכים אותו לטעים ומרענן במיוחד. האגדה מספרת שקצין הרפואה המלכותי בצבא הממלכה הבריטית רקח את המשקה בסוף המאה ה-19, על מנת לדלל את חוזקו של הג'ין ולמנוע ערפול חושים בקרב המגויסים החדשים.

 

Find us on Google+