משלוחי אלכוהול, בירה ויין באינטרנט

0

0 ₪
סל הקניות שלי

סל הקניות שלך ריק

מבוא ליין

היין היה חלק מהתרבות האנושית ומפולחניה הדתיים מאז ראשיתה, כשהממצאים הארכיאולוגים העתיקים ביותר שנמצאו בגיאורגיה, מעידים על שימוש ביין כבר לפני כ-8000 שנה. בדיקות אף הוכיחו כי אותו יין נשמר היה בכדים מיוחדים שלהם הוסיפו חומרים אנטי-בקטריאליים טבעיים בכדי לשמרו לזמן ארוך יותר.
גם בארץ ישראל הקדומה, לגידול הגפנים היה תמיד חלק גדול, כשמושג השכרות מיין מצוין לראשונה ביחס לנח התנ״כי: ״ויחל נח איש האדמה וייטע כרם. ויישת מן היין וייזכר ויתגל בתוך אהלו״ (בראשית א׳, כ׳-כ״א). באופן כללי, היין מצוין בתנ״ך 141 פעמים.
כמו עמים רבים אחרים בעת הקדומה, גם בני ישראל נהגו להשתמש ביין בימי חג וכחלק מפולחנים דתיים, כשהיין היה ננסך על המזבח בבית המקדש בעת הקרבת קורבנות, ועד היום נחשבת הגפן לאחד משבעת המינים בהם התברכה ארץ ישראל. ככל הידוע, הגפנים הראשונות בישראל הגיעו מחבל שיראז בפרס או מהרי אררט שבטורקיה.
בעת החדשה, שימשה הפקת היין בישראל כבר מהמאה ה-19 כענף חקלאי במושבות הראשונות - ראשון לציון וזיכרון יעקב, כשהברון רוטשילד איתר את חשיבות ייצור היין כיעד תדמיתי שיקשר בין המתיישבים ליהדות אירופה העשירה. עד למלחמת העולם הראשונה, הפך ענף היין למוביל ביישוב היהודי, ולאחר קום המדינה, כבר הוקצו שטחים נוספים לכרמים ואף התווספו כאלו חדשים - מקווה ישראל, בנימינה ופתח תקווה.


עת עתיקה - עת חדשה:

היין, ככל הנראה, הגיע למעמדו בשל העובדה שניתן לשמר אותו למשך זמן ככהיל בעל אחוז אלכוהול גבוה יחסית. נתון זה הפך אותו למשקה מועדף ברחבי העולם כחלק מתפריט הארוחה, כמשכך כאבים וכמשקה משמח. עובדה זו התגברה אף יותר כשבני האדם החכימו ושיכללו את שיטות ההתססה ותהליך הייצור.
עד היום מוגדרים סוגי היין בעולם כיינות של העת העתיקה, וכאלה של העת החדשה. בצרפת למשל, החלה במאה ה-19, ביוזמתו של נפוליאון, שיטת התארים (אפילסיונים) על פיה מסווגים היינות בהתאם לקריטריונים של מיקום הכרם, מרחקי הנטיעה בה, זני ענבים מאושרים, הגבלת כמויות ושיטות עיבוד הכרם, הגדרת כמות האלכוהול המינימאלית במשקה ועוד.
יין זה נחשב לקלאסי אמנם, אך החוקים הברורים מגבילים מלפרוץ את גבולותיהם ולהתנסות בסגנונות אחרים.
באיטליה, היו מייצרים את היין האדום כשהוא מעורבב במעט עם זני יינות לבנים. כיום, היינות האיטלקיים המסורתיים האדומים מוגבלים בשימוש של עד 10% זני יין לבן. עם הקמת האיחוד האירופאי, חלו תקנות מחייבות בתחום היין לסיווג היינות השונים; יין אזורי, יין שולחני ויינות אחרים בעלי תואר של אזור בפיקוח.
גם בקבוקי היין וצורתם לא נעלמו מהעין האירופאית הבוחנת, כשצורת בקבוק היין וצבעו מעידים על מאפייניו השונים של המשקה.

התקנות הנוקשות של ייצור היין גרמו לכך שמסורת תרבות היין האירופאית מעולם לא פרצה גבולות, מתוך מחשבה שזן ענבים, איכותי ככל שיהיה, אינו משקף באופן ישיר על איכות התוצר הסופי, שכן על כך אמון ה״טרואר״ - תנאי הגידול של היין, האקלים והקרקע. מכאן, שיין זני לא בהכרח יהיה הטוב ביותר, ויינות קלאסיים כמו הבורדו הצרפתי לא טורחים אפילו לציין את סוגי הענבים על הבקבוק - היין פשוט טוב, וזהו.
התפתחות הטכנולוגיה ותורת הכימיה האורגנית בשנות השישים של המאה הקודמת, הביאה חוקרים ללמוד לעומק את מפעלם של הכורמים והייננים, עובדה אשר האיצה את התפתחות ענף היין באופן יוצא מן הכלל. 
בזמן זה נולד המושג ״העולם החדש״, אשר מתייחס לכל אותן מדינות שנמנעו עד לרגע זה מלגעת בתחום היין האירופאי המופלג. הייננים החדשים החלו להתנסות בזני ענבים וערבובם, וסוגים חדשים של יין, מרשימים ומופלאים, נולדו לאוויר העולם. כיום, ארצות רבות ברחבי העולם מייצרות יין נהדר שאינו נופל בטיבו מהיין הקלאסי האירופאי; ביניהן אוסטרליה, צ׳ילה, ארצות הברית, ואפילו ישראל. התרומה הטכנולוגית של העולם החדש עזרה גם לייצר כמות נכבדת של יין הנארזת במהירות ומשווקת לכל קצוות תבל.

 

זני ענבים עיקריים:

אדומים -

- קברנה סוביניון - בעל צבע עז ועמוק, מפיק יינות בעלי גוף מלא. מהזנים הבודדים המסוגלים לעמוד ביישון  ארוך טווח בחביות

- מרלו - משמש לעידון הקברנה סוביניון, כיין זני הופך לנעים ורך ובעל גוף בינוני.

- קברנה פראנק - פירותי ומפולפל יותר, בעל גוון בהיר יחסית ומשמש בעיקר כמרכיב ביינות מעורבבים.

- סירה/שיראז - מתאפיין בצבע כהה במיוחד ומייצר יינות עמוקים בעלי אופי עשיר וגוף מלא

- גראנש - אדמדם ומשמש בעיקר ליינות רוזה, מייצר יינות מתוקים ופירותיים

- פינו נואר - ענב רגיש במיוחד לתנאי הגידול ומבשיל מוקדם יחסית, משמש ליצירת יין זני בעיקר.

- פטיט סירה - בעל צבע כהה מאוד, טעם פירותי מעושן ואף שוקולדי.

- פינוטאז' - מהווה הכלאה בין פינו נואר לזן אחר בשם קינסאוט, מייצר יין מלא ומתובלן.

לבנים:

- סוביניון בלאן - מייצר יין יבש, קליל ולימוני, מתיישן היטב בבקבוק.

- שרדונה - בעל טעם פירותי במיוחד, בין זני הענבים הלבנים הפופולאריים ביותר.

- מוסקט - טעם הענב מודגש בזן זה מאוד, והוא משמש ליצירת יינות קינוח מתוקים או אפילו מבעבעים.

- זינפנדל - פירותי ומתובל, יכול גם לייצר יין אדום אם משאירים את הזגים על הענב בעת התסיסה.

- גוורצטרמינר - יין קינוח עדין, פרחוני ואגוזי, שמקורו בגרמניה.

- ריזלינג - שמנוני מעט, בעלי טעם של פירות הדר מתקתקים.

אזורי גידול בעולם:

צרפת:

היינות הצרפתיים נודעו באיכותם וטיבם כבר מאז ימי האימפריה הרומית. כאזור ייצור יין הקנאי למסורותיו העתיקות, וכמדינה בה נקבעו לראשונה אמות המידה לייצור יין ברמה הגבוהה ביותר, סגנונות היין הצרפתי שומרו ונשתמרו במשך שנים רבות באדיקות רבה. ככאלה, הפכו היינות הצרפתיים למודל עבור יצרני יין בכל רחבי העולם.

האזור החשוב ביותר לגידול יין בצרפת הוא חבל בורדו, הנקרא תחת שבט קלטי בשם VIVISCI BITURIGES, שעל שמו זן הענבים BITURICA. על פי ההשערה, מזן זה התפתח ה"קברנה סובניון" כפי שהוא מוכר כיום. אזור זה בצרפת נחשב עד היום לחשוב ביותר בעולם, שכן בו מייצרים יינות מהמשובחים ביותר יחד עם יינות "ריקבון אציל" מיוחדים. מתוך חשיבות עצומה לאזור הגידול, יינות הבורדו מזן העולם הישן חייבים את יוקרתם למאפיין ה"טרואר", ומדורגים על פי המסורת בשיטת האפילסיון הקלאסית.

באזורי מדוק וגראב שבבורדו, מגדלים את זני הענבים קברנה סוביניון, מרלו וקברנה פרנק, ואלו זני הענבים שמרכיבים את היינות האדומים של בורדו. מדובר ביינות המדורגים לפי השיטה, ואשר רבים מהם זכו בסמל ה"פרמייר קרו" היוקרתי, דרגת האיכות הראשונה במעלה בשיטת האפילסיונים. ביניהם, ישנם גם יינות כמו ה-"שאטו לאפיט רוטשילד" וה"שאטו הו בריון", שאיכותם היוצאת מן הכלל זכתה בדירוג גבוה אף יותר - ה"פרמייר גראנד קרו". בנוסף אליהם, מגיעים מהאזור יינות משובחים שאינם מדורגים על פי השיטה, והיין היקר ביותר המגיע מבורדו, ה"שאטו פטרוס", הוא המוערך בחבורה, על אף שלא נחשב כיין "קלאסי".

באשר ליינות הלבנים של בורדו, זני הענבים העיקריים המרכיבים אותם הם הסמיון העשוי בשיטת הריקבון האציל, מגיע מאזור סוטרן ומרכיב את הלבנים החצי יבשים המוערכים, והסוביניון בלאן המרכיב את היבשים המגיעים מאזור גראב.

בנוסף, ישנם אזורי גידול וייצור מעולים נוספים בצרפת כגון ה"בורגון",  "עמק הלואר", "אלזס" ו"עמק הרון".

שמפיין:

אזור חשוב ביותר הנודע בזכות ייצור היין המבעבע היוקרתי שלו, שיטה אשר פותחה במאה ה-17 על ידי הנזיר הבנידיקטיני דום פריניון (ואשר פיתח גם את השימוש בפקקי שעם). השמפניה מיוצרת על ידי התססה שנייה של היין על ידי הוספת סוכר ליין בתוך בקבוק פקוק, כשלאחר מכן מוציאים את השמרים מהבקבוק (רמואז'),  על ידי הקפאה שלהם. שיטה זו מפוקחת בידי מועצת היין הבין-מקצועית של שמפיין. האזור הקריר של צפון צרפת בה נמצא חבל שמפיין, מפיק יינות חומציים במיוחד האופטימאליים לייצור יין מבעבע, וזני הענבים הנמצאים בשימוש לצורך זה הם השרדונה, הפינו נואר והפינו מניה. ישנם סוגים רבים של שמפניה, בינהם ה"לבן מלבן" - העשויים מענבי שרדונה בלבד, "וינטאז'" המציין שנת בציר מוצלחת במיוחד, ו"קובה דה פרסטיז'", השמפניה היוקרתית ביותר בנמצא, מיוצרת מענבי גראנד קרו משנות הבציר המשובחות ביותר, ומתבגרת בבקבוק במשך זמן רב במיוחד.

השמפניה מגיעה בדרגות יובש שונות:

- EXTRA BRUT - עד 6 גר' סוכר

- BRUT - פחות מ-15 גר' סוכר

- EXTRA DRY - 12-20 גר' סוכר

- SEC  - 17-35 גר' סוכר

- DEMI-SEC - 33-55 גר' סוכר

איטליה:

נחשבת גם היא לאזור ייצור יין המפיק יינות מצוינים ומגוונים אשר חלקם נשענים על השיטה הקלאסית, ואחרים פרצו מאז שנות השישים את גבולות המסורת, והחלו להרחיב את אופקי ייצור היין לסגנונות ייחודיים אחרים. כ-286 יינות איטלקיים נושאים את התואר "DOC" כיינות בפיקוח, ביניהם 17 אשר נחשבים ליינות עילית טובים במיוחד; מהמוכרים נמצא את ה"למברוסקו", "ברברסקו" ו"גטינרה".

אזור טוסקנה שבאיטליה הוא בין המפורסמים ביותר לייצור יין. אזור זה מייצר גם את ה"קיאנטי" המוכר, האיטלקי הפופולארי ביותר בעולם, העשוי מהזנים "סנז'ובזה", "קניולו נרו", "טרביאנו טוסקנו" ו"מלבזיה דל קיאנטי". יינות אלו, כחלק מהשינוי בעת החדשה, ויתרו לחלוטין על השימוש בזני ענב לבנים כחלק מייצור מותג זה.

ספרד:

האקלים המגוון של ארץ זו, המכיל אזורים חמים לצד אזורים הרריים וקרירים, מפיק יינות שונים ומגוונים המיוצרים ממינים רבים של ענבים מקומיים. גם בספרד, יינות מסוימים כמו ה"ריוחה" המהולל, מדורגים על ידי אזורים בפיקוח. אזור ריוחה, האזור החשוב ביותר בספרד לייצור יין, ממוקם לאורך נהר האברו בצפון, ומחולק לשלושה חלקי משנה - ריוחה בחה, ריוחה אלטה וריוחה אלבזה.

צ'ילה:

יצרנית יין מסוג העולם החדש, המצטיינת בזן הקברנה סוביניון הנפוץ בה. האקלים החם לאורכה של צ'ילה באזורים כמו ראפל, מאיפו וביו ביו,  מפיק יינות אדומים הזוכים להצלחה גדולה ברחבי העולם.

ארה"ב:

רוב היינות המגיעים מאזור זה בעולם מיוצרים במדינת קליפורניה, הממוקמת באופן התואם לקווי הרוחב האופטימאליים לגידול גפנים. רוב היינות הקליפורניים מגיעים מעמק נאפה, ומזוהים בעיקר עם זן הענב "זינפנדל" האמריקאי.

דרום אפריקה:

מצטיינים בזן הענב האדום המקומי - "פינוטאז'", בנוסף ליינות יקרים יותר המגיעים משם והם ערבוב של בורדו הנקרא "בלנד בורדו".

קנדה:

יצרנית "יינות קרח" מפורסמת בשל האקלים הקר ששורר בה, מתמחה ביינות לבנים מזן ריזלינג ושרדונה, כמו גם פינו נואר האדום.

ארגנטינה:

אזור היין העיקרי בארגנטינה הוא אזור "מנדוזה", וזן הענב הנפוץ בה הוא ה"מלבק" המקומי, כמו גם קברנה סוביניון וסירה, ומוסקדל וסמיון הלבנים.

אוסטרליה:

זן ה"שיראז" האדום, אשר התאקלם היטב ביבשת, הוא הזן העיקרי ממנו מייצרים יין אדום באזור זה. האוסטרלים נוהגים להקפיד היטב על ייצור היין המקומי, גם אם אינם מדרגים אותו על פי אזורי יין.

 

ניו זילנד:

נודעת בעיקר בזכות יינות ה"סוביניון בלאן" המגיעים מהאי הדרומי, אך מייצרת גם יינות אדומים מעולים.

גרמניה:

מתמחה בייצור יין באזוריה הצפוניים והקרים. מתוך כך, יינות לבנים רבים ומתקתקים המיוצרים בשיטת יינות הקרח, הפכו לסגנון היין הלאומי של גרמניה. מהאזורים הידועים ביותר ישנם "ריינגאו" ו"מוזל-סאאר-רוור".

הונגריה:

"יינות טוקאי אז'ו" המתוקים הם המפורסמים במדינה זו, ועשויים מענבים מזן "הרסלבלו" "ופורמינט" הנגועים בריקבון אציל.

יקבים חשובים ואזורי גידול בארץ:

**רמת הגולן

יקבי רמת הגולן:

אזור בו צמחה גפן הבר בעידן הפרה-היסטורי, ושם פעל גם יקב קדום. בשנת 1972, פסק אנלוג ידוע מקליפורניה כי צירופו של האקלים הקר, גובה פני הקרקע ואבן הבזלת שבאדמת הגולן, יוצרים תנאים נדירים לגידול ענבי יין. עשר שנים לאחר מכן, הוקם שם היקב הראשון, על בסיס ידע שהגיע מקליפורניה. בשנת 1983, היינות שהופקו מהיקב היו מהטובים בישראל באותה שנה. מאז היקב עבר למשכן הקבע שלו בקצרין, גדל והתרחב והפך לשם דבר בתעשיית היין הארצית, כשהייצור עומד על כ-4.5 מליון בקבוקים בשנה. בין חלקות הכרמים המוכרות ביקב נמצאים ה"אל-רום", "קדמת צבי" ו"יונתן".

הסדרות המובילות ביקב:

- "ירדן" - הסדרה המובילה של יקבי רמת הגולן, משלבת בין סודות הטבע ליצירתיותם של הייננים, כשהענבים נבצרים בכרמים המשובחים ביותר.

- "גמלא" - כוללת יינות איכות זניים בלבד, אשר הוכתרו בארץ ובחו"ל כתמורה הטובה ביותר למחיר.

- "גולן" - יינות צעירים ורעננים, אשר אינם מיועדים ליישון ממושך. שם המותג מציין את ייצור היין היהודי באזור לפני 2000 שנה.

- "קצרין" - סדרת העל של היקב, כוללת יין לבן ואדום ועשויה מבצירים איכותיים במיוחד.

 

יקבי שאטו גולן:

 

מהיקבים היפים בארץ, המזכיר את עמק נאפה שבקליפורניה, וממוקם לצד כביש מפותל המוביל מהגולן לחופיה של הכנרת. כרמי שאטו גולן מכילים כמה מאות דונמים של ענבי קברנה סוביניון, קברנה פרנק ומרלו, כשחלק קטן מהכרמים מוקדש גם לזני הפטיט סירה, פטיט ורדו וגראנש.

 

**יקבי הגליל העליון

 

יקב הרי גליל:

 

ממוקם על מדרונות הרי הגליל העליון, פרי שיתוף פעולה בין יקבי רמת הגולן לקיבוץ יראון. היקב כולל חמישה כרמים בעלי מאפיינים טופוגרפיים שונים, אשר מאפשרים חופש יצירה של סוגי יין מגוונים ומורכבים.

רב הכרמים ביקב זה מכילים ענבים אדומים מסוג קברנה סוביניון, מרלו, פינו נואר וסנז'ובזה, כשהיתר הלבנים הם סוביניון בלאן ושרדונה.

 

יקב דלתון:

 

שוכן באזור מרום גליל, אזור שהתברר כמובחר לייצור יין כאזור הממוקם בגובה רב של 870 מטר. היקב הוקם בשנת 1995 על ידי חקלאי אזורי בשיתוף עם איש עסקים אנגלי ואוהב ישראל. פארק התעשייה דלתון, משכנו של היקב, כולל כרמים מטופחים הנמצאים בקרבת מקום ליקב עצמו, עובדה המאפשרת טיפול צמוד של הייננים בענבים. עובדת היותו יקב מסחרי, אינה עוצרת אותו מלהתנהל כיקב בוטיק איכותי לכל דבר.

 

 

יקב ראש פינה:

 

בשנת 1886, בהדרכתו של הברון רוטשילד, נטעו המתיישבים הראשונים במושבה כ-800 דונם של גפנים. בהתאמה נבנה במקום גם יקב ובית חרושת לצימוקים. משפחת בלום, צאצא ישיר ודור רביעי של מתיישבים אלו, הם בעלי יקב ראש פינה, יקב קטן המייצר כ-3000 בקבוקים מידי שנה מזני ענבים שונים. היקב, הממוקם למורדותיה של גבעה, מקבל חשיפה נהדרת לאור השמש בשעות אחר הצהריים, מה שתורם לצינון הכרם לקראת הלילה. יקב ראש פינה מצטיין ביינות עשירים ובמגוון טעמים.

 

 

**יקבי הגליל התחתון

 

יקב תבור:

 

היקב ממוקם בכפר תבור, מושבה ותיקה נוספת שנוסדה על ידי הברון רוטשילד. בשנת 1999, הוקם היקב הראשון במושבה אחרי שנים רבות על ידי משפחת סלע, והמפעל הקטן החל להשקיע ברכישת ציוד מודרני ומקצועי. הקרקע הפורייה של הגליל התחתון מאפשרת לאצור בה מים ובכך להאריך את הבשלת הענב, והשיפוע בו נטועים הכרמים מאפשרים ניקוז טוב של המים ויצירת ענבים מעניינים במיוחד.

 

**יקבי כרמל

 

יקבי כרמל מזרחי:

 

היקב הראשון בזיכרון יעקב הוקם בשנת 1890 על ידי הברון רוטשילד, ומשמש שחלק בלתי נפרד מההיסטוריה של המושבה. סביב זיכרון יעקב נטועים מאות דונמים של כרמים המניבים מידי שנה ענבים המיועדים ליקב, כשבאזור פועלת גם חוות ניסיונות חקלאית הבודקת זני גפנים ושיטות גידול שונות. היקב עוסק אך ורק ביצירת יין אדום ומוגדר כ"גת", מתוך כוונה לרכז סביבו יקבי בוטיק.

 

יקב תשבי:

 

השם "תשבי" הוענק ליקב על ידי הסופר חיים נחמן ביאליק בעת ביקורו, על שם מתיישבי שפיה - כפר קטן ליד זיכרון יעקב. היקב נמצא באזור מורדות הכרמל הדרומי, והינו יקב משפחתי בעל סוכת גפנים בה שותים יין הנמזג ישירות ממיכל היין. בני המשפחה מגדלים כרמים ליקב בכל רחבי הארץ, כשהפיזור הרחב מתוכנן בקפידה לאזורים הטובים ביותר לגידול ענבים משובחים, מה שמאפשר ייצור מגוון ועשיר של יינות מעניינים ועצמתיים.

 

יקבי בנימינה:

 

היקב הרביעי בגודלו בארץ, שוכן בלב המושבה בנימינה. כיקב חדשני שנרכש בשנות התשעים על ידי אנשי תעשיית הקולנוע בהוליווד, היקב מגיע לחומר הגלם האיכותי ביותר. אזורי הגידול משתרעים סביב רמת הגולן והגליל העליון ועד הרי ירושלים ומצפה רמון. כתוצאה, גדלים בכרמים הרחבים זנים שונים ומגוונים של ענבים, והמובחרים מכל אזור נקלטים ומתרכזים ליקב.

 

**יקבי השרון וגוש דן

 

יקב מרגלית:

 

אחד מיקבי הבוטיק הוותיקים בישראל, הממוקם בפרדס מדרום לחדרה. היקב הושק בשנת 1991, והבציר הראשון, שכלל 900 בקבוקים, חולל התעניינות רבה בקרב אנשי היין. היקב מייצר בעיקר יינות אדומים מזנים של בורדו, אך גם השרדונה שלו זכה להצלחה גדולה. שני כרמים נמצאים בבעלות היקב - בגליל, בגובה של כ-800 מטר, ובבנימינה.

 

 

 

 

יקבי רקנאטי:

 

הוקם בשנת 2000 ונמצא באזור התעשייה של עמק חפר. ביקב מערכת בקבוק משוכללת מהמתקדמות בעולם, והחביות במרתפים - בעלות מספר רמות של קלייה - מבטיחות השפעה רבה על טעמי היין העתידיים. ענבי הכרם מגיעים מכרם בן זמרה שבגליל העליון, כשהגפנים גדלות בגובה של 800 מטרים, מרחק קצר מהים התיכון, עובדה המאפשרת לבריזת הים הלילית לצנן את חום השמש המכה בענבים.

 

יקבי כרמל מזרחי:

 

בשנת 1868, ליד ראשון לציון ומדרום מזרח ליפו, ניטעו הכרמים הראשונים בזכותו של הברון אדמונד דה רוטשילד. בשנת 1882 החלו בבניית היקבים הראשונים בראשון לציון. כיום, יקבי כרמל מזרחי הם היקבים הגדולים בישראל לייצור יין ומשקאות תירוש אחרים, עם 15,000 דונמים של כרמים פזורים ברחבי הארץ הנמצאים ברשות "אגודת הכורמים". מהסדרות החשובות ביקב: ה-"פרייבט קולקשן", ה"סלקטד" וסדרת "העמק".

 

**יקבי השפלה

 

יקבי ברקן:

 

היקב שהיה בבעלות קטנה ומשפחתית בעבר, עבר מספר גלגולי ידיים בידי תאגידים במהלך הזמן, ונרכש עם השנים על ידי שני כורמים שזיהו בו הזדמנות עסקית, כשהשם "ברקן" נותר מאחד ממיקומיו במהלך השנים בסמוך לאריאל שבשומרון.

היקב המיושן גדל והתחדש טכנולוגית, וכיום, יש בו מרכז מבקרים מהיפים בארץ ותפיסה של יעד תיירותי המשתלב עם "דרך היין" שבאזור. היקב מתמחה ביינות זנים איכותיים, כמו גם ביינות שולחניים וורמוט מסוגים שונים.

 

יקב צרעה:

 

נמצא ליד הרי ירושלים, בקיבוץ צרעה, למרגלות ההר המשקיף לעמק שורק. שני כרמי היקב העיקריים נמצאים בגבעת החלוקים הסמוכה לקיבוץ, ובנווה אילן בסמוך לכביש העולה לירושלים. הסדרות הבולטות המיוצרות מכרמים אלה הן "גבעת החלוקים", "שורש" ו"נווה אילן". יקב זה פועל על העיקרון כי הטרואר הוא 95% מהיין, כשלמרכיב האנושי חלק קטן מטיבו.

 

**יקבי ירושלים

 

יקב קסטל:

 

ממוקם במושב רמת רזיאל שבהרי ירושלים. השם ניתן לו על שם מצודה צלבנית הנמצאת בסמוך. רוב הכרמים נמצאים סביב היקב ומטופחים באדיקות, כשכרם נוסף נטוע בתוך ואדי מתפתל למרגלות הרמה, ומאפשר זרימת אויר ואוורור הגפנים. הקסטל מסוגנן בסימן בורדו אדום ובורגון לבן, וזהו מפעל המזון הראשון בישראל שזכה בתקן איכות הסביבה על פי הדרישות הבינלאומיות.

 

יקב סוסון ים:

 

הוקם על ידי קולנוען ישראלי שהתאהב בתעשיית היין תוך כדי יצירת סרט בנושא. היקב הוקם בשנת 1999 במושב עגור, ולאחר מכן עבר למשכנו המושב בר-גיורא שבהרי ירושלים. שם היקב נבחר מתוך אהבתו של מקים היקר ליצור הקטן, ובשנת 2001 ייצר לראשונה בלנד של קברנה סוביניון, מרלו וסירה. בסמוך לבר גיורא, נטעו בהמשך גפנים מסוג סירה וזינפנדל, בצפיפות רבה שתרמה ליבול האיכותי.

 

**יקבי הנגב והערבה

 

יקב לה טרה פרומסה:

 

יקב קטן הממוקם בקיבוץ גת שבדרום, ומייצר יינות על פי מיטב המסורת האיטלקית. היקב הוקם לראשונה במושב שחר על ידי סנדרו, בן למשפחת אצולה איטלקית שבעת ביקורו בארץ, התאהב באירית הישראלית והחליט להשתקע כאן. גפנים של שיראז, זינפנדל וסנז'ובזה ניטעו במושב, ובעזרתם מייצר היקב יינות וליקרים מיוחדים על פי המתכונים המשפחתיים שהגיעו מאיטליה.

 

יקב יתיר:

יקב שנוסד בשנת 2000 בדרום הרי יהודה (בקרבת תל-ערד, אתר ארכאולוגי מהתקופה הכנענית), כמיזם של יקבי כרמל יחד עם כורמי הסביבה.  כיום, כיקב שנבחר לאחד משלושת הטובים בארץ, הוא מתהדר בשתי סדרות של יין; ״יתיר״ ו״יער יתיר״, ומייצר יינות בנפח של כ-170,000 בקבוקים בשנה. הכרמים נטועים על אדמת גיר סלעית וסופחת, כאשר הטרואר המצויין מקנה טמפרטורות חמות בימות הקיץ אך קרירות בלילות. היקב שם על דגלו מטרה לייצר יין מקומי המבטא את אופיו של האזור, בעל בלנד ענבים משתנה וייחודי בלי יחס רב לזן הענב, על מנת להתפתח, ללמוד, לשפר ולהשיג את המיטב מכל בקבוק. מכאן, שיינות יתיר הם תוצאה של שילוב בין טרואר מדויק לבין טיפול אנושי קפדני.

 

Find us on Google+